اهمیت روغن موتور

اهمیت روغن موتور

۱۳۹۷/۰۱/۱۴

اگر علاقمند به خودرو هستیم باید بدانیم که تاریخچه روغن موتور به هزاران سال قبل بر می گردد. روان کننده ها یکی از اولین و موثرترین اکتشافات بشر می باشند، در اتومبیل های اولیه از روغن موتور که جزئی از فراورده های نفتی بوده است جهت کارایی بهتر موتور استفاده میکردند. تولید کنندگان اولیه روغن موتور هر کدام از مواد خام و تکینک های خاص خود در خصوص ساخت روغن موتور استفاده می کردند که این امر منجر به ایجاد نقص و مشکلاتی در کارکرد اتومبیل ها شده بود.

روغن موتور های امروزی به چهار مدل تقسیم می شنود: روغن های سینتتیک، مخلوط سینتتیک، مناسب برای مسافت های زیاد و روغن های معدنی برای تهیه روغن موتور به استاندارد آن، خلوص آن و میزان حفظ کارایی موتور ماشین توجه می شود. تهیه روغن موتور از نمایندگی های رسمی با کیفیت بالا باعث بهبود عملکرد خودروی شما می شود. در خصوص خرید و استفاده از روغن موتور لازم است که به چند نکته توجه شود، اول از همه روغن موتورها باید دارای استاندارد بین المللی باشند و همچنین مورد تایید اداره استاندارد کشور مصرف کننده، همچنین روغن موتور باید قابلیت موتور را حفظ کند، متاسفانه بسیاری از روغن موتورهای موجود در بازار نه تنها قابلیت موتورها را حفظ نمی کنند بلکه باعث آسیب های جبران ناپذیری به موتور نیز می شوند

در جنگ جهانی دوم از آنجایی که موتور هواپیماهای جنگی نیاز به قدرت و کارایی بالاتری داشتند، تولید کنندگان خودرو تصمیم بر ارتقاء روغن موتورگرفته و سیستم های جدیدی را اتخاذ نمودند. در همین زمان کارخانجات پلاستیک سازی نیز به صنعت پتروشیمی دست یافتند، و به این نتیجه رسیدند که مواد شیمیایی قابلیت تولید پلیمرهای هیدروکربنی را دارند؛ و پس از آن کم کم متوجه شدند که این پلیمر ها از غلظت روغن در گرما جلوگیری می کند. این کشف منجر به ایجاد روش جدیدی در کنترل روغن موتور به نام W شد که همچنان نیز پا بر جاست. روش W جهت تعیین تفاوت میان روغن های خالص و سوخت بازیافت شده بکار رفته؛ و همچنین سریعا از طرف استاندار های بین المللی پذیرفته و روش تشخیص انواع روغن شناخته می باشد.

در سالهای 1930 درخواست کنندگان استفاده از ماشین روز به روز در حال افزایش بودند، تولیدکنندگان به فکر ایجاد استاندارد هایی برای خودرو و مواد مصرفی آن بودند و اتحادیه خودروسازی ایالت متحده آمریکا سریعا تمرکز خود را بر روی روغن موتور گذاشته و آن را بر اساس میزان غلظت، روان کنندگی و ویسکوزیته و یا بر اثر سرعتی که روغن جاری می شود رده بندی کردند. آنها روغن موتور را در دمای 100 درجه سانتی گراد تست می کردند (جهت تعیین میزان مقاومت روغن) و برآن اساس اولین استاندارد روغن (SEE 30) به ثبت رسید و به عنوان مهمترین فاکتور انتخاب روغن مناسب برای موتور وسائل نقلیه محسوب شد.


یک فرصت استثنایی؛ بازدید فنی رایگان خودرو، قبل از شروع سفرهای نوروزی

یک فرصت استثنایی؛ بازدید فنی رایگان خودرو، قبل از شروع سفرهای نوروزی

۱۳۹۶/۱۲/۱۹

شروع یک فرصت استثنایی برای مسافران نوروزی! برای کسانی که پیش از سفر نگران سلامت خودرویشان و خانواده هستند. شما هم اگر خودروی وارداتی دارید و چند وقتی هست که ماشین خود را برای چکاپ به یک مرکز تخصصی و معتبر نبرده اید، همین امروز دست به کار شوید و با یک تلفن برای بازدید رایگان خودروی خود وقت بگیرید و بدون بازدید خودروی خود راهی سفرهای نوروزی نشوید.

برای استفاده از طرح بازدید رایگان سفرهای نوروزی تعمیرگاه تخصصی داتیس خودرو فقط تا 26اسفند فرصت دارید. این طرح رایگان تنها ویژه خودروهای تویوتا، لکسوس،هوندا، کیا و هیوندایی است وکلیه مراحل بازدید و در صورت نیاز تعمیر، توسط پرسنل کارآزموده در اروپا و ژاپن صورت می گیرد و خودروی شما با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیرگاهی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

در کمپین نوروزی داتیس خودرو علاوه بر انجام بازدیدهای رایگان، خودروی شما در صورت نیاز به تعمیر، در کوتاهترین زمان ممکن سرویس خواهد شد تا با خیالی راحت دل به جاده بزنید. در کمپین نوروزی تعمیرگاه تخصصی داتیس خودرو، خدمات زیر به صورت رایگان ارائه می شود:

۱- بازدید سیستم تهویه و بخاری ۲- بازدید ترمزها و جلوبندی ۳ -بازدید سیستم خنک کننده موتور ۴- بازدید سطح و کیفیت روغن موتور ۵- بررسی سلامت موتور و سیستم های الکترونیکی با دستگاه دیاگ ۶- بازدید فنی و بررسی روغن گیربکس 7-بازدید تسمه ها و میزان باد لاستیک ها 8-بازدید چراغ ها 9-بازدید شیشه شور و برف پاکن

خدمات VIP برای مشتری های VIP

اگر مشتری ویژه داتیس خودرو باشید، دیگر نیازی نیست خودتان خودرو را برای تعمیر به تعمیرگاه بیاورید. خودروبرهای ما به صورت رایگان در محل کار یا منزل شما حاضر خواهند شد و خودروی شما را تا محل تعمیرگاه و بالعکس حمل خواهند کرد.

"صفر شویی داخل خودرو به وسیله دستگاه و مواد آلمانی" همین حالا با ما تماس بگیرید و برای بازدید رایگان خودروی خود از تعمیرگاه تخصصی داتیس خودرو وقت بگیرید: 1852 021-75306


«داتیس خودرو»اولین تعمیرگاه تخصصی اتومبیل های هیبریدی را افتتاح کرد

«داتیس خودرو»اولین تعمیرگاه تخصصی اتومبیل های هیبریدی را افتتاح کرد

۱۳۹۶/۱۱/۰۹

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛محمدحسین بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست تهران در این مراسم با تاکید بر ضرورت توسعه استفاده از خودروهای سبز در بخش های مختلف بویژه چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت، از افتتاح این مرکز تقدیر کرد و گفت: می توانیم همانند شهر مکزیکوسیتی که در سالهای نه چندان دور با مشارکت دادن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست، از فاجعه بزرگ زیست محیطی خود را نجات داد برای تهران و سایر کلانشهرهای در معرض خطر استفاده کنیم.

وی در عین حال تاکید کرد: حتی در صورت استاندارد شدن کلیه خودروهای کشور و بالا بردن استاندارد سوخت به بالاترین سطح ممکن، باز هم برای سلامت محیط زیست شهرمان نیازمند اصلاح روش استفاده از خودرو در کشور هستیم.

وی با بیان چرا باید شهر تهران به تنهایی بیشتر از کشوری چون ترکیه سوخت خودو مصرف کند، تصریح کرد: موضوع آموزش نیز برای کنترل و بهینه سازی مصرف سوخت، امری اجتناب ناپذیراست و در عین حال، ورود بخش خصوصی به موضوع محیط زیست نیز طرحی موثر و مثبت در اکثر شهرهای جهان بوده است.

مسئول حفاظت محیط زیست پایتخت در ادامه سخنان خود، افتتاح نخستین تعمیرگاه مجهز خودروهای هیبریدی در کشور بدست بخش خصوصی را نقطه امیدبخش ورود این بخش به حوزه محیط زیست توصیف کرد و یادآورشد: باید در سالهای آینده موضوع توسعه استفاده از خودروهای هیبریدی را با کمک دولت و بخش خصوصی، به صورت جهشی دنبال کنیم.

مهندس میلاد علی نقی موسس اولین تعمیرگاه و مرکز تخصصی ارائه خدمات به خودروهای هیبریدی نیز در آئین افتتاح این مجموعه با اشاره به تلاش گسترده شرکت داتیس خودرو برای ایجاد این مرکز، از راه اندازی قریب الوقوع دومین مرکز تخصصی ارائه خدمات به خودروهای هیبریدی در غرب پایتخت خبر داد.

خدابخشی معاون اتاق اصناف تهران نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه تنها راه توسعه و ارتقاء اقتصاد کشور، توجه ویژه به بخش خصوصی است، افزود: هنگامی که یک مجموعه تخصصی در امر خودرو، توانسته چنین مرکز مجهز و بزرگی را ایجاد و راه اندازی کند، می توان امیدوار بود که به زودی این اقدام، تبدیل به یک حرکت بزرگ و عمومی برای توسعه هوای پاک در پایتخت و سایر شهرها خواهد شد.

وی همچنین با اعلام حمایت ویژه اتاق اصناف از فعالیت های زیست محیطی توسط اقشار مختلف مردم، گفت: امیدواریم به زودی این ابتکار شرکت داتیس خودرو با حمایت مسئولان صنفی و دولتی، به افتتاح شعب دیگر در تهران و استانهای دیگر منجر شود.

مجهزترین تعمیرگاه خودروهای هیبریدی کشور در فضایی به وسعت 3 هزار متر مربع و در دو سالن مجهز به دستگاههای چک آپ و تعمیر تخصصی این خودروها، خدمات پیشرفته صافکاری و نقاشی لابراتوار تخصصی رنگ گلازوریت، با دارابودن بالاترین استاندارد جهانی همچنین دستگاه های پیشرفته جوش نقطه زن و جوش CO2، آماده ارائه خدمات به کلیه خودروها با اولویت اتومبیل های هیبریدی خواهد بود. این مرکز در خیابان دماوند بعد از سه راه تهرانپارس واقع شده است.